Јачање капацитета и повећање броја ревизија сврсисходности представљају стратешко опредељење Државне ревизорске институције (ДРИ), рекао је данас председник ДРИ и генерални државни ревизор др Душко Пејовић.
Државна ревизорска институција (ДРИ) је, у складу са Програмом ревизије за 2019. годину, започела ревизију 69 корисника буџетских средстава.
Генерални државни ревизор и председник Државне ревизорске институције др Душко Пејовић представио је у Крагујевцу представницима градске управе, академској заједници, организацијама цивилног друштва имедијима, налазе два извештаја о ревизији сврсисходности пословања „Субвенције јединица локалне самоуправе јавним предузећима“ и „Противградна заштита у Републици Србији“ с циљем да се овим заинтересованим странама приближе налази и закључци извештаја.
Генерални државни ревизор и председник Државне ревизорске институције др Душко Пејовић представио је академској заједници, организацијама цивилног друштва, медијима, представницима градске управе у Граду Нишу налазе два извештаја о ревизији сврсисходности пословања "Субвенције јединица локалне самоуправе јавним предузећима“ и „Противградна заштита у Републици Србији".
Државна ревизорска институција ће убудуће годишњим програмима ревизије настојати да ревидира 75 одсто буџета, изјавио је данас председник ДРИ и генерални државни ревизор др Душко Пејовић, и додао да ће сви већи градови, као што су Београд, Крагујевац, Ниш, Нови Сад, бити предмет ревизије сваке године.
Већи градови у Србији биће ревидирани сваке године. Ревизијом ће бити обухваћено 75 одсто локалног буџета на годишњем нивоу.
Представници Државне ревизорске институције присуствовали су обуци „Обрада и анализа података“, одржаној 6. и 7. фебруара 2019. године у Српско-корејском информатичком приступном центру (СКИП) у Београду.
Управљање конфликтима, комуникација ка заинтересованим странама, вештине утицаја, комуникацијски процес, невербална комуникација, биле су неке од тема које су представљене на радионицама посвећеним вештинама комуникације, презентације и јавног наступа, а којима је присуствовао део запослених у Државној ревизорској институције (ДРИ).
Део запослених у Државној ревизорској институцији (ДРИ) присуствовао је данас тренингу посвећеном родно одговорном буџетирању. На обуци, намењеној ревизорима, разматране су теме које се односе на родно одговорно буџетирање као новијој пракси и законској обавези у систему управљања јавним финансијама у Републици Србији. Такође, било је речи и o родно одговорном буџетирању у контексту надлежности ДРИ, као и практичној примени ове врсте буџетирања у активностима и методологији ДРИ.
Државна ревизорска институција (ДРИ) је највиши државни орган ревизије јавних средстава и противи се употреби њеног имена од било кога и у било какве дневнополитичке сврхе.
Делегација Државне ревизорске институције, коју су чинили врховни државни ревизор у Сектору број 1 Данимир Вулиновић, овлашћени државни ревизор Мирјана Гачевић и државни ревизор Гордана Узелац, учествовала је на једнодневном стручном састанку одржаном у Сарајеву на тему „Материјалност у ревизији јавног сектора – са фокусом на ревизију правилности пословања“.
Државна ревизорска институција (ДРИ) демантује информацију коју су објавили медији да ће „На позив Управног одбора РТС-а Државна ревизорска комисија контролисати јавне набавке, зараде и хонораре у тој медијској кући …“.
Савет Државне ревизорске институције именовао је Данимира Вулиновића и Снежану Трњаковић за врховне државне ревизоре у Првом, односно Трећем сектору. Полагањем заклетве пред члановима Савета, Вулиновић и Трњаковић су преузели дужност врховног државног ревизора.