Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор др Душко Пејовић изјавио је, гостујући у јутарњем програму Радио-телевизије Србије, да износ од 217 милијарди динара представља збир утврђених неправилности и грешака у финансијским извештајима, а које су држани ревизори утврдили током ревизија спроведених 2018. године.
Уколико институција нема јасно дефинисане стратешке циљеве, онда јој је сваки пут којим иде исправан. Уколико, пак, има јасно одређене стратешке циљеве, онда њихово остваривање представља могућност да се каже да ли је та институција на правом путу, рекао је председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор др Душко Пејовић. Он је у уводном делу конференције „Визијом до позиционирања интерне ревизије као кључног партнера“, коју у Аранђеловцу организује Удружење интерних ревизора Србије, нагласио да би визија требало да представља поглед у будућност, а мисија начин како да се то постигне.
Државна ревизорска институција (ДРИ) демантује део текста да је „уназад неколико година јавност у Србији остала ускраћена за ревизију рада Владе Србије“ и да „тај извештај никада није достављен јавности на увид, нити се о њему говорило у јавности“, a који је у чланку под насловом „Неправилно потрошено 217 милијарди“објавио „Глас Подриња“ у Шапцу.
Представници 33 општине и града у Србији потписали су у Београду Меморандум о сарадњи у оквиру пројекта „Реформа локалних финансија“ (РЕЛОФ2) који предвиђа стручну подршку локалним самоуправама у примени принципа добре управе у области локалних јавних финансија, интерне ревизије и надзор над локалним јавним предузећима.
Државна ревизорска институција (ДРИ) је током 2018. године утврдила да у извештајима о ревизији финансијских извештаја постоје грешке и одступања у износу од 195 милијарди динара, док су у извештајима о ревизији правилности пословања неправилности износиле 22 милијарде динара, рекао је председник ДРИ и генерални државни ревизор др Душко Пејовић. Представљајући Извештај о раду Државне ревизорске институције за 2018. годину на 73. седници Одбора за финансије, републички буџет и контролу трошења јавних средстава Народне скупштине, др Пејовић је нагласио да је у извештајима о ревизији финансијских извештаја установљено 90 одсто грешака, а у извештајима о ревизији правилности пословања 10 одсто.
Делегација Државне ревизорске институције учествовала је на 5. састанку ЕУРОСАИ Радне групе за ревизију средстава додељених за непогоде и катастрофе одржаном 24. и 25. априла у Тирани.
Бруто годишње исплате за чланове комисија и других радних тела код субјеката ревизије, од 2014. до 2017. године, смањене су са 378 на 350 милиона динара, што је један од финансијских ефеката ревизије сврсисходности пословања „Оправданост формирања комисија и других сталних и привремених радних тела у јавном сектору“, коју је спровела Државна ревизорска институција, рекао је председник и генерални државни ревизор др Душко Пејовић.
Одговор на питање „ко ревидира ревизора“ представила је данас на 70. седници Одбора за финансије, републички буџет и контролу трошења јавних средстава ОЕЦД/СИГМА која ће ове године спровести тзв. “колегијални преглед” Државне ревизорске институције. О томе како ће изгледати тај поступак и колико је значајан за одговорност и транспарентност ДРИ говорио је данас пред посланицима Одбора и представницима Државне ревизорске институције консултант ОЕЦД/СИГМА, Алистер Сворбрик.
Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор др Душко Пејовић представио је визију и мисију ДРИ и три основна циља постављена Стратешким планом ДРИ за 2019-2023. године на стручном скупу који је под називом „Заједно градимо ефикаснији здравствени систем“ одржан у Новом Саду.
Службеник за везу Државне ревизорске институције, Ива Василић Миљић начелник Службе за међународну сарадњу и односе са јавношћу, присуствовала је, у својству учесника, састанку службеника за везу ВРИ Мреже држава кандидата и потенцијалних кандидата за чланство у Европској унији и Европског ревизорског суда (8. априла) и, у својству активног посматрача, састанку службеника за везу ВРИ Европске уније (9-10. априла), одржаним у Букурешту. Домаћин састанка била је ВРИ Румуније, у оквиру румунског председавања Саветом Европске уније.
Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор др Душко Пејовић изјавио је, гостујући у емисији „Око магазин“ на Радио-телевизији Србије, да постоје корисници јавних средстава који су, након спровођења ревизија, изузетно добро напредовали и чије укупне неправилности износе испод пет одсто.
Државни ревизори Дејан Стојиљковић и Жељко Мотић, учествовали су на 13. састанку ЕУРОСАИ Радне групе за ИТ, одржаном у Валети 4. и 5. априла 2019. године, чији је домаћин била Национална канцеларија за ревизију Малте.
Врховни државни ревизори у Сектору број 1 и Сектору број 2, Данимир Вулиновић и Стојанка Миловановић, присуствовали су свечаном обележавању 20. годишњице постојања Државне канцеларије за ревизију Републике Северне Македоније, одржаном у Скопљу. Делегација Државне ревизорске институције (ДРИ) учествовала је и на округлом столу „Сарадња врховних ревизорских институција (ВРИ) и Парламента“, организованом у оквиру обележавања јубилеја Државне канцеларије за ревизију Републике Северне Македоније.